talebzadeh
10 بهمن 1401 - 17:51

اعلام جزئیات برنامه‌های دهه فجر استان اصفهان

رئیس ستاد دهه فجر استان اصفهان گفت:21 کمیته در ستاد دهه فجر فعال هستند و برنامه‌های متعددی در حوزه‌های مختلف برگزار خواهد شد و امیدواریم این برنامه‌ها نشاط لازم را در جامعه ایجاد کند.

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، غلامرضا رضایی رئیس ستاد دهه فجر استان اصفهان ظهر امروز در برنامه تشریح ویژه برنامه‌ ایام‌الله دهه فجرضمن تبریک ایام‌الله دهه فجر و اعیاداه رجب با بیان اینکه دهه فجر امسال با توجه به حوادثی که پشت سر گذاشتیم فرصتی مغتنم است، اظهار داشت: زمانی که خصوصیات انقلاب را برمی‌شماریم، یکی از مردمی‌ترین و مهم‌ترین اتفاقات سطح جهان و کشور است و در این راستا باید امسال به‌صورت مؤثرتر و پربارتر به برنامه‌های انقلاب پرداخته شود. 

وی با اشاره به بیانات رهبر انقلاب در خصوص پیروزی انقلاب اسلامی افزود: حکمرانی دینی و الهی، تغییر محوریت حاکمیت و حکومت، دخیل شدن مردم در سرنوشت خود، تغییر کارکرد دین از جمله پیامدهای پیروزی انقلاب اسلامی در کشور است. 

رضایی عنوان کرد: اگر تنها بخواهیم بر دستاوردهای عمرانی انقلاب بپردازیم، ظلم مضاعفی به انقلاب کرده‌ایم و از سمتی اگر به اسناد و مدارک دوران پهلوی نگاهی بیندازیم، متوجه می‌شویم که خطی مشخص سعی بر تغییر دستاوردهای انقلاب و تطهیر حکومت طاغوت دارد. 

رئیس ستاد دهه فجر استان اصفهان یادآور شد: اشتباهات برخی از مسؤولان به انقلاب و حاکمیت ضربه زده و از سمتی در ماه‌های گذشته شاهد بودیم که برنامه‌ریزی‌های فراوانی برای از بین بردن مردمی‌ترین نظام می‌کنند زیرا دستاوردهای این نظام را بر نمی‌تابند. 

وی پیرامون ویژگی‌های برنامه‌های پیش‌رو برای دهه فجر اظهار کرد: تلاش شده برنامه‌های پیش‌بینی شده در تمام نقاط استان اجرا شود زیرا فراگیر بودن از مهم‌ترین ویژگی‌های برنامه‌های مدنظر است و در همین راستا در قالب شهر و روستاها، ستاد دهه فجر را داریم. 

رضایی با یادآوری اینکه دستورالعمل تشکیل ستاد دهه فجر را در تمام ارگان‌ها ابلاغ و برنامه‌ریزی کردیم، گفت: نقش دادن به مردم و تشکل‌های مردمی از دیگر اولویت‌های این ستاد است و به همین دلیل به ارگان‌ها ابلاغ شد که از تشکل‌های مردمی حمایت کنند. 

رئیس ستاد دهه فجر استان اصفهان بیان داشت: امیدآفرینی از دیگر ویژگی‌های برنامه‌های دهه فجر است و در این راستا ارائه خدمات ویژه به مردم در حوزه‌های مختلف از دیگر موارد پیش‌بینی شده است.

وی در خصوص برنامه‌های شهر اصفهان در دهه فجر خاطرنشان کرد: برنامه روز دوازدهم بهمن طبق سال‌های گذشته در گلستان شهدا برگزار خواهد شد و هم‌زمان با این برنامه، در ۵٠ مدرسه مدیران ادارات موظف به نواختن زنگ انقلاب هستند تا پس از آن به برنامه گلستان شهدا بپیوندند. 

رضایی اظهار داشت: حرکت تیم‌های ورزشی در رشته‌های موتورسواری، دوچرخه سواری، اسکیت، اسب‌دوانی حرکت‌های ورزشی از یادمان‌های شهدای گمنام به سمت گلستان شهدا از دیگر برنامه‌های پیش‌بینی شده در ستاد دهه فجر است. 

وی توضیح داد: برنامه میهمانی لاله‌ها در روز پنجشنبه در گلزارهای شهدای سطح استان را داریم که غبارروبی و عطرافشانی مزار شهدا و خصوصا شهدای انقلاب در آن انجام خواهد شد. 

رضایی با اشاره به نقش مساجد در برنامه‌های دهه فجر عنوان کرد: در ۸٠ مسجد محوری برنامه‌هایی با محوریت دهه فجر و روز پدر برنامه‌هایی با همکاری امور مساجد برگزار خواهد شد و در مدارس نیز اردوی راهیان پیشرفت را داریم. 

رئیس ستاد دهه فجر استان اصفهان گفت: جمعه برنامه پیشگامان انقلاب را داریم که علاوه بر پیشگامان عرصه مبارزه، پیشگامان صنعت و علم نیز در این برنامه حضور خواهند داشت. 

وی یادآور شد: برنامه غبار روبی و گلاب افشانی حرم حضرت امام به عهده ستاد دهه فجر اصفهان با محوریت کاشان برگزار خواهد شد و در نهایت امید است این برنامه‌ها مقدمه‌ای برای ۲۲ بهمن باشد. 

رضایی اعلام کرد: ۲۱ کمیته در ستاد دهه فجر فعال هستند و برنامه‌های متعددی در حوزه‌های مختلف برگزار خواهد شد و امیدواریم این برنامه‌ها نشاط لازم را در جامعه ایجاد کند. 

وی با یادآوری اینکه عناوین برنامه‌ها حدود ۵٠ مورد است اما هرکدام از این عناوین در سطح استان در سطح گسترده اجرا خواهد شد، گفت: برنامه‌هایی که باید برنامه‌ریزی کنیم در قالب تبلیغات، جوایز مسابقات و زیرساخت‌های برگزاری مراسم است اما تا امروز کمترین مبلغی به ستاد دهه فجر داده نشده و تمام موارد از اعتبارات خودمان است. 

رضایی در پایان اظهار داشت: دشمنان در حال القای ناامیدی به جوانان هستند و در این راستا قرار است تمام مراکز صنعتی به آموزش و پرورش کمک کنند تا دانش‌آموزان از این عرصه بازدید کنند و از سمتی میان جوانان و مسؤولان ارتباط برقرار شود. 

اجرای بیش از ۳٠٠ برنامه محله‌محور در شهر اصفهان

در ادامه این جلسه محمدصادق میرزا رئیس اداره ارتباطات سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان در خصوص برنامه‌های شهرداری اصفهان در دهه فجر اظهار داشت: برنامه‌های شهرداری برنامه‌ای با نام «ایران و تنم» است و در این راستا در ایام پیش‌رو در سطح سازمان فرهنگی شهرداری ۱۹ برنامه اصلی و بیش از ۳٠٠ برنامه میدانی و محله‌محور خواهیم داشت. 

وی افزود: سال جاری ۲ فراخوان داشتیم که مورد اول «میثاق حضور» است و آن را به تمام مراکز فرهنگی ابلاغ کردیم و در نتیجه آن ۵۵٠ تشکل مردمی بیش از هزار عنوان برنامه ارسال کردند که برنامه‌های منتخب مورد حمایت قرار خواهند گرفت. 

میرزا در خصوص دومین فراخوان سازمان. شهرداری عنوان کرد: دومین فراخوان ویژه ایام اعتکاف با عنوان «خلوت دل» است که در این راستا حدود ۸٠ مسجد اعلام آمادگی کرده و محور برنامه‌ها با رویکرد جوانان و نوجوانان به آن‌ها ابلاغ شد و از سمتی تا الآن ۲٠ مسجد اعلام آمادگی برای برگزاری اعتکاف جوانان کرده‌اند. 

رئیس اداره ارتباطات سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان یادآور شد: برای تغییر فضای شهر برنامه «خاک مادری» را پیش‌بینی کرده‌ایم و در این راستا از ۱۸ تا ۲۲ بهمن از ساعت ۷ تا ۹ شب در ورزشگاه پیروزی ۵ ویژه برنامه با حضور خواننده‌های کشوری خواهیم داشت. 

وی اظهار کرد: برنامه دیگر برنامه نورباران از ۱۲ تا ۲۱ بهمن به جز ۱۶ بهمن است که از ساعت ۱۸ تا ۱۹ رویدادی ترکیبی در میدان امام حسین(ع) خواهیم داشت. 

میرزا گفت: برنامه دیگر مسابقات جام پرچم در ورزشگاه‌های سطح شهر با همکاری آموزش و پرورش است که در ۱٠ رشته ورزشی برای پسران و ۷ رشته برای دختران خواهد بود و در ۲۲ بهمن نیز اختتامیه‌ای در شأن دانش‌آموزان خواهیم داشت. 

رئیس اداره ارتباطات سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان با یادآوری اینکه در باغ‌های بانوان سطح شهر، مسابقات و برنامه‌های تفریحی به نام «آوای وطن» پیش‌بینی شده است، بیان داشت: همچنین اداره گردشگری سازمان، تور گردشگری انقلاب را در محل علی‌قلی‌آقا در صبح و بعدازظهر از ۱۶ تا ۲٠ بهمن پیش‌بینی کرده است. 

وی خاطرنشان کرد: مجموعه تخت فولاد تور آشنایی با مؤثران و شهدای انقلاب آرمیده در تخت فولاد را با برنامه «نقش جان» پیش‌بینی کرده که در ایام‌الله دهه فجر با حضور افراد متقاضی از ساعت ۱٠ تا ۱۵ برگزار خواهد شد. 

میرزا با اشاره به برگزاری مسابقه کتابخوانی برای کودکان و نوجوانان عنوان کرد: در ایستگاه‌های مترو نمایشگاه کتاب خواهیم داشت همچنین برنامه پیاده‌روی بانوان در جاده سلامت با حضور کارشناس سلامت، صرف صبحانه و قرعه‌کشی برگزار خواهد شد. 

رئیس اداره ارتباطات سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان تأکید کرد: از دیگر برنامه‌های شهرداری رویداد تلفیقی موسیقی، تصویر «سرچشمه خورشید» از ۱۲ تا ۲۲ بهمن در تالار هنر خواهد بود همچنین نمایش‌های خیابانی در قالب موضوعات انقلاب برگزار خواهد شد که تمرکز اصلی آن در میدان امام حسین(ع) است. 

وی توضیح داد: ۲٠ بهمن اکران مستندهای انقلاب اسلامی را در کتابخانه مرکزی خواهیم داشت و برنامه دیگر هفت فرمان انقلاب۷ با حضور افراد تاثیرگذار انقلاب در خانه انقلاب از ۱۶ بهمن از ساعت ۱۹ تا ۲۱ خواهد بود. 

میرزا عنوان کرد: ۳٠ اجرا در مناطق شهرداری به نام «ایستاده در میدان» خواهیم داشت که رویداد نوا و نما خواهد بود و ساعت ۲۱ روز ۲۱ ام برنامه نورافشانی را خواهیم داشت. 

نیروهای مسلح در برنامه‌های دهه فجر حضوری پرشور خواهند داشت

در ادامه نیز سید احسان میرزایی عضو دبیرخانه کمیته نیروهای مسلح ستاد دهه فجر و دبیرخانه کمیته بسیج، مساجد و محلات در خصوص برنامه‌های دهه فجر کمیته نیروهای مسلح گفت: در سطح کمیته نیروهای مسلح، جلساتی با نمایندگان سپاه، ارتش، فراجا و وزارت دفاع استان برگزار شد و در این راستا نیروهای مسلح حضوری پرشور و مقتدر در دهه فجر خواهند داشت و آنچه که در توان است به ظهور خواهند رساند. 

وی یادآور شد: قرار بر این است که گروه‌های رزم‌نواز در سطح محلات و مدارس اعزام شوند و از سمتی مراسم انس با قرآن را در ۱۷ بهمن و برای سربازان نیز برنامه‌ای شاد و جذاب خواهیم داشت. 

میرزایی در خصوص برنامه یادواره شهدای پیش‌بینی شده در دهه فجر مطرح کرد: اولین برنامه یادواره شهدای هوا فضای سپاه صبح روز ۲٠ بهمن در گلستان شهدا برگزار خواهد شد که مقدمه آن نمایشگاه دستاوردهای نیروی هوافضا از ۱۶ تا بهمن در مجموعه بدر خواهد بود.

عضو دبیرخانه کمیته نیروهای مسلح ستاد دهه فجر و دبیرخانه کمیته بسیج، مساجد و محلات اعلام کرد: دیگر برنامه یادواره شهدا با توجه به نزدیکی به سالگرد شهدای خاش یادواره شهدای امنیت است که بعدازظهر ۲٠ بهمن با محوریت شهدای جاده خاش برگزار خواهد شد. 

وی گفت: در فراجا از کتاب صعود چهل‌ساله مسابقه‌ای برای خانواده نیروهای مسلح را خواهیم داشت همچنین وزارت دفاع برای تهیه و تحویل بسته‌های نورافشانی محلات ورود پیدا کرده است. 

میرزایی در خصوص برنامه‌های بسیج و محلات در ایام‌الله دهه فجر اظهار کرد: پیرو اقدامات محله‌محور دوران کرونا قرارگاه‌ها را مجدد فعال کردیم و در این راستا ائمه امام جماعت محله، مسؤول این قرارگاه هستند و سلسله برنامه‌های دهه فجر که با رویکرد خدمت‌رسانی است برگزار خواهد شد. 

عضو دبیرخانه کمیته نیروهای مسلح ستاد دهه فجر و دبیرخانه کمیته بسیج، مساجد و محلات ادامه داد: در مجموع کمیته بسیج، حداقل هزار و ۴٠٠ عنوان برنامه را در سطح استان برگزار خواهد کرد و در این راستا ۲ رویداد اصلی «سلام به آینده» و «عقیق» را خواهیم داشت. 

وی بیان‌ داشت: با همکاری شهرداری اصفهان، ۱٠ شب ۱٠ جشن ویژه در ۲ نقطه برگزار خواهد شد و از سمتی هم‌افزایی ویژه برای برگزاری برنامه ۲۱ بهمن خواهیم داشت و در حال برنامه‌ریزی برای نورافشانی با برد بلند هستم. 

میرزایی خاطرنشان کرد: حرم امام توسط سپاه کاشان در ۱٠ و ۱۱ بهمن گلاب‌شویی خواهد شد و ۱۲ جشن ویژه در ۱۲ بهمن در ۱۲ مدرسه شاخص خواهیم داشت. 

عضو دبیرخانه کمیته نیروهای مسلح ستاد دهه فجر و دبیرخانه کمیته بسیج، مساجد و محلات گفت: افتتاح مسکن محرومان، مسکن مددجویان بهزیستی، رزمایش اجرا و بهره‌برداری پنل‌های خورشیدی، ایستگاه‌های ثابت فرهنگی بانوان از دیگر برنامه‌های مد نظر است. 

رویداد عقیق، رویدادی برای جوانان و نوجوانان

در پایان نشست زمانیان، مدیر مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری بسیج استان یادآور شد: جایگاه پدر را در ساخت نظام جمهوری اسلامی تببین کردیم زیرا بسیاری از دستاورهای انقلاب اسلامی به‌دست پدران رقم خورده است. 

وی در خصوص جزئیات رویداد عقیق اظهار کرد: اجرای سرودهای پاتوقی در مدارس و مساجد، رویداد هنرهای نمایشی، رویداد هنرهای تصویری، رویداد ادبی و کارگاه تولید اثر از جمله برنامه‌های این رویداد است که مخاطب همه آن‌هه دانش‌آموزان و جوانان هستند. 

 

  پایان پیام/۶۳۱۲۵

منبع: فارس
شناسه خبر: 1008290