talebzadeh
20 بهمن 1401 - 19:42

طرح اصلاح شبکه و روشنایی معابر ۱۳ روستا در ایوان افتتاح شد

ایلام- طرح اصلاح شبکه و روشنایی معابر ۱۳ روستا در ایوان همزمان با دهه فجر افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدسبحان حسنی معاون استاندار ایلام روز پنجشنبه در نهمین روز از دهه فجر در ایوان، در آیین بهره برداری از طرح اصلاح شبکه و روشنایی معابر ۱۳ روستای ایوان حضور یافت.

معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام در این آیین گفت: برای اصلاح شبکه و روشنایی معابر ۱۳ روستای ایوان که آیین بهره برداری بصورت نمادین در روستای نرگسی این شهرستان برگزار شد ۱۶۹ میلیارد ریال هزینه شده است.

محمد سبحان حسنی افزود: امروز علاوه بر بهره برداری از ۱۳ طرح حوزه برق رسانی روستایی در ایوان، ۶ طرح اصلاح و بهسازی شبکه برق نیز در روستاهای ویله و کله جوب، طرح توسعه شبکه فشار ضعیف هوایی نقاط مختلف روستایی، توسعه و اصلاح شبکه شهری، نیروگاه‌های خورشیدی خانگی ۵ کیلو واتی و پروژه سیم به کابل شهری با اعتبار ۲۳۵ میلیارد ریال کلنگ زنی و عملیات آنها نیز آغاز شد.

وی در ادامه با اشاره به خدمات دولت در طول ۴۴ سال از پس از پیروزی انقلاب اسلامی به ویژه در مناطق محروم، گفت: خدمات رسانی به روستاها تثبیت جمعیت و مهاجرت معکوس را به دنبال دارد و امروز نیز شاهد هستیم که حدود ۴۱۰ میلیارد ریال در حوزه برق در این شهرستان هزینه شده است.

معاون استاندار ایلام محرومیت زدایی و خدمات رسانی به مناطق محروم را از مهم‌ترین رویکردهای دولت سیزدهم عنوان کرد و گفت: دولت تمام تلاش خود را خدمات رسانی به مناطق کم برخوردار بکار گرفته است و این روند استمرار خواهد داشت.

۱۲ طرح و پروژه در شهرستان ایوان همزمان با دهه مبارک فجر با اعتباری بالغ بر ۴۸۱ میلیارد ریال امروز افتتاح و کلنگ زنی می‌شود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1030390