talebzadeh
30 آذر 1401 - 12:35

افزایش تقاضا برای خرید «بشت» پس از قهرمانی آرژانتین + عکس

قهرمانی آرژانتین در جام جهانی قطر باعث شده تا فروش لباس سنتی قطری‌ها هم افزایش پیدا کند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، پس از پایان دیدار فینال جام جهانی 2022 که تیم ملی فوتبال آرژانتین موفق شد پس از تساوی 3-3 در جدالی 120 دقیقه‌ای، در ضربات پنالتی فرانسه را شکست دهد و برای سومین بار قهرمان جهان شود، لیونل مسی برای تحویل جام قهرمانی نزد جانی اینفانتیو رئیس فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) و تمیم بن حمد بن خلیفه آل ثانی (امیر قطر) رفت. پیش از اهدای جام به برنده توپ طلا، امیر قطر لباس «بِشت» را به مسی هدیه و به تن او کرد، لباسی که در فرهنگ عرب با نام‌های «مشلح» و «عبا» نیز شناخته می‌شود.  

حالا خبر می‌رسد که «بشت» در بین هواداران آرژانتینی محبوبیت بالایی پیدا کرده و آنها پیش از ترک قطر به مقصد آرژانتین در بازارهای دوحه به دنبال خرید «بشت» برای خود هستند تا به نوعی یک یادگاری به یادماندنی از سومین قهرمانی خود در تاریخ جام جهانی داشته باشند. صاحب فروشگاه «السلیم» در بازار «سوق واقف» واقع در دوحه قطر که فروشنده لباس‌های سنتی عربی است، می‌گوید این فروشگاه در حالت عادی 8 تا 10 بشت در روز می‌فروشد اما روز دوشنبه (یک روز پس از قهرمانی آرژانتین در جام جهانی) 150 عدد بشت فروخته‌اند، از جمله سه نسخه مشابه بh آن بشتی که لیونل مسی پس از بازی فینال به تن کرد.

لیونل مسی , تیم ملی فوتبال آرژانتین , جام جهانی 2022 قطر , لیونل مسی , تیم ملی فوتبال آرژانتین , جام جهانی 2022 قطر , لیونل مسی , تیم ملی فوتبال آرژانتین , جام جهانی 2022 قطر , لیونل مسی , تیم ملی فوتبال آرژانتین , جام جهانی 2022 قطر , لیونل مسی , تیم ملی فوتبال آرژانتین , جام جهانی 2022 قطر ,

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 924546