talebzadeh
15 آذر 1401 - 00:29

جام جهانی قطر| موریاسو: در آغاز عصر جدید فوتبال ژاپن هستیم/ پنالتی‌زنان توسط بازیکنان انتخاب شدند!

سرمربی تیم ملی ژاپن معتقد است که سامورایی آبی عصر جدیدی از فوتبال خود را آغاز کرده و آماده رقابت در عرصه جهانی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، هاجیمه موریاسو پس از حذف تیم ملی ژاپن از جام جهانی 2022 قطر با شکست مقابل کرواسی در ضربات پنالتی اظهار داشت: نتیجه ناخوشایندی برای ما رقم خورد، اما بازیکنان ما می‌توانند مطمئن باشند که در بزرگترین سطح فوتبال جهان رقابت کردند. فوتبال ژاپن همچنان می‌تواند رشد کند. ما به مرحله یک‌چهارم نهایی نرسیدیم و به هدف‌مان دست نیافتیم، اما اسپانیا و آلمان را که قهرمانان سابق جهان محسوب می‌شوند، شکست دادیم.

وی درخصوص غلبه بر قهرمانان جام‌های جهانی 2010 و 2014 تصریح کرد: در ضربات پنالتی ممکن است هر اتفاقی رخ بدهد اما تورنمنت خوبی را پشت سر گذاشتیم. فکر می‌کنم باید چشم‌مان را باز می‌کردیم تا درگیرانه‌تر بازی کنیم. توانایی خودمان و فوتبال آسیا را نشان دادیم و پیروزی برابر اسپانیا و آلمان، اعتماد به نفس زیادی به ژاپن و قاره آسیا می‌دهد.

سرمربی تیم ملی ژاپن با بیان اینکه کشورش می‌تواند پیروزی‌های بزرگی در عرصه جهانی کسب کند، گفت: ما آغاز عصر جدیدی را در فوتبال ژاپن نشان دادیم. بازیکنان ما باید از این ناراحتی استفاده کنند تا در دوره بعدی جام جهانی، فراتر از مرحله یک‌ چهارم نهایی بروند. باید گام به گام پیشرفت کنیم و شما نمی‌توانید در طول مدت کوتاه یک ابرقهرمان شوید. ژاپن در حال رسیدن به سطحی است که می‌تواند در عرصه جهانی رقابت کند. باید سرمان را بالا بگیریم.

موریاسو درباره تصمیم خود در انتخاب بازیکنان ژاپن برای زدن ضربات پنالتی خاطرنشان کرد: از بازیکنان خواستم که خودشان پنالتی‌زنان مسابقه را انتخاب کنند. بازیکنان باید زیر فشار زیاد تلاش می‌کردند و از آنها تشکر می‌کنم.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 898920