talebzadeh
15 بهمن 1401 - 15:06

246 هزار میلیارد تومان در پروژه‌های عمرانی و اقتصادی کنگان سرمایه گذاری شد

استاندار بوشهر از افتتاح طرح‌های اقتصادی و عمرانی در شهرستان کنگان خبر داد و گفت: در اجرا این پروژه ها 246 هزار و 125 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان کنگان، احمد محمدی‌زاده استاندار بوشهر ظهر امروز در آیین افتتاح طرح‌های عمرانی، اقتصادی، زیربنایی و خدماتی در کنگان اظهار داشت: همزمان با سومین روز از گرامیداشت دهه مبارک فجر پروژه‌های عمرانی و اقتصادی با 246 هزار و 125 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در این شهرستان افتتاح و اجرایی شد. 

وی از افتتاح 78 پروژه عمرانی با سرمایه‌گذاری 559 میلیارد تومان خبر داد و بیان کرد: در این راستا 4 پروژه اقتصادی با سرمایه‌گذاری 245 هزار و 566 میلیارد تومان وارد چرخه تولید و فعالیت شد.

  استاندار بوشهر با اشاره به افتتاح 63 طرح عمرانی و اقتصادی در کنگان اضافه کرد: در اجرا این طرح‌ها 210 هزار و 379 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده است. 

وی با بیان اینکه در سومین روز از دهه مبارک فجر 78 پروژه عمرانی با 413 میلیارد تومان در کنگان افتتاح شد گفت: در این راستا 18 پروژه با 146 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری عملیات اجرایی آن آغاز شد. 

محمدی‌زاده  به طرح‌های اقتصادی پرداخت و  بیان کرد: در مجموع 3 پروژه اقتصادی با 209 هزار و 966 میلیارد تومان افتتاح و یک پروژه با 35 هزار و 600 میلیارد تومان عملیات اجرایی آغاز شد. 

وی با بیان اینکه شهرستان کنگان در جنوب استان بوشهر در کنار خلیج‌فارس از ظرفیت‌های مهمی برخوردار است خاطر نشان کرد: علاوه بر تأسیسات صنایع نفت، گاز و پتروشیمی پارس جنوبی ظرفیت‌های مهم تجاری، شیلات، اقتصادی و در حوزه دانش و فناوری و تولید و اشتغال نیز گام‌های بزرگی در یکسال اخیر در این شهرستان برداشته شده است. 

استاندار بوشهر با اشاره به سفر هیئت دولت رئیس جمهور در اواخر بهمن ماه به استان بوشهر اضافه کرد: در این سفر بخشی از بزرگترین پروژه‌ها در حوزه نفت و گاز و پالایشگاه و پتروشیمی وارد مدار بهره‌برداری می‌شود.

محمدی‌زاده طرح‌های گردشگری را مورد اشاره قرار داد و از افتتاح پروژه اقامت گردشگری توسط سرمایه‌گذار بخش خصوصی در کنگان خبر داد و گفت: اقامتگاه گردشگری با هدف توسعه گردشگری، اشتغال محلی و حفظ محیط طبیعی در روستای نخل غانم شهرستان کنگان با سرمایه‌گذاری 200 میلیارد ریال افتتاح شد.

  وی توسعه طرح‌های گردشگری را یکی دیگر از اولویت‌ها دانست و خاطر نشان کرد: گردشگری در کنار صنعت و کشاورزی و بازرگانی و تجارت از ظرفیت‌های مهم شهرستان کنگان است. 

فرماندار کنگان نیز از افتتاح مجتمع فرهنگ هنری بنک شهرستان کنگان پس از 8 سال خبر داد و بیان کرد: مجتمع فرهنگی هنری بنک با مساحت بیش از یک‌هزار متر مربع زمین در 2 طبقه با اعتبار 25 میلیارد تومان افتتاح شد. 

احمد غریبی اضافه کرد: این مجتمع فرهنگی در سال 1393 کلنگ‌زنی شده بود و پس از 8 سال با هدف توسعه فضای فرهنگی شهرستان کنگان به بهره‌برداری رسید.

  وی افزود: احداث مجتمع فرهنگی در کنار ساحل زیبای خلیج فارس اقدام ارزنده و نقش این مکان در پیشبرد اهداف فرهنگی بنک بسیار مهم است.

پایان خبر/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1018564