talebzadeh
24 آذر 1401 - 18:08

قانونگذاران اتحادیه اروپا، تعلیق دسترسی قطر به پارلمان اروپا را خواستار شدند

قانونگذاران اتحادیه اروپا خواستار تعلیق دسترسی قطر به پارلمان اروپا در بحبوحه اتهامات درباره پرونده نفوذ ادعایی دوحه در این نهاد شدند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، قانونگذاران اتحادیه اروپا خواستار تعلیق دسترسی قطر به پارلمان اروپا در بحبوحه اتهامات درباره پرونده نفوذ ادعایی دوحه در این نهاد در ارتباط با میزبانی جام‌جهانی شدند. 

پیش‌تر رئیس پارلمان اروپا قول «بسته اصلاحات گسترده» برای پاکسازی این نهاد قانونگذاری را داده بود. مقامات بلژیکی هفته گذشته با بازداشت شش نفر، آغازگر این روند بودند. 

به گزارش «تایمز اسرائیل»، مجموعه‌ای از تفتیش‌ها در خانه‌ها و دفاتر سیاستمداران، لابی‌گرها و دستیاران پارلمانی حدود یک و نیم میلیون یورو (۱.۶ میلیون دلار) پول نقد کشف شد.

پیش‌تر، «ایوا کایلی» به عنوان اصلی‌ترین فردی که در مرکز اتهامات درباره پرونده نفوذ ادعایی قطر در پارلمان اروپا قرار داشت از سمتش برکنار شد.

پلیس بلژیک جمعه اعلام کرده بود به عنوان بخشی از تحقیقات درباره احتمال لابی‌گری قطر در پارلمان اروپا ۱۶ منزل را مورد بازرسی قرار داده و چهار نفر در داخل و حومه بروکسل را دستگیر کرده است. 

پایگاه پولیتیکو نوشته بود این رویداد یک رسوایی عمده برای این پارلمان و به ویژه اعضای حزب‌های سوسیالیست و دموکرات به شمار می‌آید که در آستانه مسابقات فوتبال جام‌جهانی به دلیل آنچه نرمش در برابر قطر خوانده شده بود، مورد انتقاد قرار گرفته بودند. 

پایان پیام/ 

منبع: فارس
شناسه خبر: 913038